Blog

26 października 2017

Polacy zaczynają działać! Niech tegoroczne Święto Zmarłych, Akcja Znicz, największa ilość wypadków w tym okresie i cmentarz zmienią również Twoje nastawienie!

Co roku ten sam scenariusz. Czas nostalgii, wspomnień i zadumy. Okazanie szacunku zmarłym i umacnianie więzi rodzinnych. Listopad. Jest jednak coś jeszcze, co może skłonić nas do przemyśleń na temat naszych rodzin, bezpieczeństwa i przyszłości. Wypadki. Co roku na polskich drogach ginie ponad 3 tyś osób. Ogólnie dochodzi do ponad 30 tyś zdarzeń. Zrób coś […]

czytaj dalej ➤
6 sierpnia 2017

Ile za skręcona kostkę? Ile za złamaną rękę? Sprawdź czego możesz się spodziewać !

Mamy wakacje. Zwiększyliśmy naszą aktywność. Jeden pojechał w góry, drugi nad morze. Jeden został w Polsce, drugi wyrusza do Bergen, podbijać tamtejsze fiordy. Ktoś złamie palec, ktoś skręci kostkę, sąsiad złamie nogę, a partner zerwie więzadła krzyżowe w kolanie. Obojętnie gdzie jesteśmy i co robimy – wszystkich może to spotkać. Zobacz ile pieniędzy od Towarzystwa […]

czytaj dalej ➤
5 lipca 2017

Polisa od znajomego, 400 zł składki miesięcznie, ubezpieczenie na 5 tys. złotych – uważaj !

„Ma Pani polisę ? Mam. A co w niej jest ? Nie wiem, ale znajomy proponował, więc wykupiłam”. Słyszę to często, za często… Czy da się coś z tym zrobić ? Oczywiście !

czytaj dalej ➤
27 czerwca 2017

Amerykanie nie mają oszczędności. Czy Polacy są w gorszej sytuacji ?

Większość amerykanów – gdyby przyszło im zapłacić nieoczekiwany rachunek albo pokryć nieprzewidziane koszty, np. związane z leczeniem – miałaby problem ze znalezieniem w domowym budżecie 1000 dolarów – donosi „Time”.

czytaj dalej ➤
21 czerwca 2017

Twój agent jest członkiem MDRT? Lepiej nie mogłeś trafić!

Cel każdego agenta oraz priorytet każdego klienta, który poszukuję ubezpieczenia. Mniej pewność, że Twój agent to czołówka światowa. Może się zdziwisz, ale Polacy są piekielnie wysoko. Sprawdź sam !!!

czytaj dalej ➤
9 maja 2017

Pamiętaj 10 % – tyle swoich dochodów powinieneś przeznaczać na polisę ubezpieczeniową i emeryturę!

Wykupiłeś polisę za 50, 100 lub 200 zł? Oszukujesz sam siebie…Twierdzisz, że masz inne potrzeby? Zarabiałeś 2 tysiące– narzekałeś na brak finansów. Zarabiasz 5 tysięcy? Znowu za mało. Będziesz przynosił 20 tysięcy? Nic się nie zmieni. Kwestia priorytetów. Stawiając polisę na 10-tym miejscu zawsze znajdą się sprawy ważniejsze.

czytaj dalej ➤
15 marca 2017

10 powodów dlaczego nie masz polisy na życie ! Sprawdź, do której grupy należysz.

Cała prawda o podejściu Polaków do ubezpieczeń na życie. Zobacz czym się usprawiedliwiasz, jaki masz tok myślenia, czym się kierujesz. Zobacz jakie mogą być konsekwencje. Szybka interpretacja.

czytaj dalej ➤
10 lutego 2017

Czy Twoje dziecko ma polisę ? Cała prawda o ubezpieczeniach dla dzieci !

Wypadek w szkole. Dziecko złamało rękę. Dostajecie państwo 200 zł z polisy grupowej (50 zł = 1%, 4 % = 200zł). Wyskoczyła choroba – niestety nie dostajemy nic. Poważne zachorowanie – oczywiście, że nic. Czy o to nam chodzi? Czy wykupujemy polisę dla dziecka w ubezpieczeniu grupowym tylko po to żeby nie gryzło nas sumienie? […]

czytaj dalej ➤
14 grudnia 2016

STANDING APART

WYJĄTKOWI Członkowie w Polsce przed trudnym zadaniem. Jak wybić się z tłumu na rosnącym rynku?Przetłumaczony artykuł z 2012 roku z magazynu ROUND THE TABLE – m.in. o potrzebach klientów, zmieniającym się rynku i kongresach MDRT.

czytaj dalej ➤
30 listopada 2016

Błąd, który popełnia 99% Polaków. Obawiam się, że Ciebie też dotyczy.

W wypadku samochodowym ginie przyjaciel, sąsiad umiera na atak serca, kuzyn przegrywa walkę z rakiem, a kolega z pracy popełnił samobójstwo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że śmierć zbiera swoje żniwo codziennie, ale nie dopuszczamy do siebie myśli o tym, że i nas może ona spotkać. Wszyscy jesteśmy optymistami. Nikt z tych co odeszli nie […]

czytaj dalej ➤
24 listopada 2016

Złoto, srebro, platyna – wszystko co powinieneś wiedzieć!

Jedynym aktywem odpornym na inflację a nawet pozwalającym na niej zarobić przez ostanie 112 lat jest złoto. Warto zauważyć, że złoto nie generuje żadnych przepływów pieniężnych, które generują zwroty z kapitału. Realna wartość złota rosła od 1899 roku, w tempie 1% rocznie, co okupione było wysoką zmiennością i długimi okresami ujemnych stóp zwrotu. Od roku […]

czytaj dalej ➤
31 października 2016

Masz 35-45 lat? Koniecznie przeczytaj!

Po przeczytaniu tego teksu gwarantuję, że zaczniesz myśleć poważnie o ubezpieczeniu na życie! 

czytaj dalej ➤
13 lipca 2016

WYWIAD W GAZECIE UBEZPIECZENIOWEJ!

O kwestiach ubezpieczenia na życie oraz o członkostwie w MDRT rozmawiałem z Gazetą Ubezpieczeniową.

czytaj dalej ➤
1 lipca 2016

Towarzystwa ubezpieczeniowe. Wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Zgodnie z definicją Zakład ubezpieczeń (towarzystwo ubezpieczeniowe, ubezpieczyciel) jest to przedsiębiorstwo prowadzące działalność gospodarczą za zezwoleniem w zakresie ubezpieczeń osobowych, majątkowych i reasekuracji na podstawie umowy, które zobowiązuje się do odpowiedniego świadczenia w razie wystąpienia skutków zdarzeń losowych.

czytaj dalej ➤

Rodzaje ubezpieczeń na życie!

Prawdopodobnie każda osoba, która chciałaby się ubezpieczyć ma problem z podjęciem decyzji i zawsze zadaje sobie pytania: Co mi jest potrzebne? Co mam wybrać? Jaki produkt będzie najlepszy? Wyjaśniamy, jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie.

czytaj dalej ➤

Test stresu – sprawdź prawdopodobieństwo zachorowania

Dwóch psychiatrów badających zjawisko stresu – Thomas Holmes i Richard Rahe – stworzyło listę różnorodnych wydarzeń życiowych. Każdemu wydarzeniu przypisali konkretną ilość jednostek stresowych.

czytaj dalej ➤

Królewskie spotkanie

Będąc na urlopie i zwiedzając safari w Tanzanii miałem okazję poznać fascynującą osobę. Księżniczkę, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. To była jedna z tych osób, których się nie zapomina. Nazywa się Teresa Sapieha i urodziła się w Kenii w 1948 roku. To jedna z nielicznych białych kobiet, która naprawdę jest szanowana w swoim kraju.

czytaj dalej ➤

W co i jak inwestują najbogatsi?

Wiemy, że takie osoby jak np. Bill Gates, Mark Cubon, Tim Cook są bardzo bogaci i ich konta to niezliczona ilość pieniędzy. Każdy wie, że ciężką pracą osiągnęli wszystko i mogą sobie pozwolić na dużo. Ich fortuna cały czas rośnie i rośnie. Pieniądze nie leżą w banku na niskim procencie i czekają na cud. Mają […]

czytaj dalej ➤

Kolejny raz wśród najlepszych na świecie!

Na początku września tego roku miałem możliwość uczestniczenia w konferencji GLOBAL WINNERS CLUB. Z Polski na spotkanie w Londynie, gdzie odbywała się konferencja pojechało jedynie 20 osób związanych z firmą, w której pracuję, czyli AVIVA.

czytaj dalej ➤

Jak dostać dodatkowe świadczenie na emeryturze?

Emerytura z ZUS-u jest wyliczana dla każdego przyszłego emeryta indywidualnie i nie ma możliwości, żeby była ona wyższa, żeby ją zmienić na jakąś inna kwotę. Ale jest możliwość dostania wyższej emerytury i można powiedzieć, że to prosty sposób. Wystarczy skończyć 100 lat a wtedy dostaniemy dodatkowe świadczenie.

czytaj dalej ➤

Równouprawnienie w ubezpieczeniach!

Dlaczego taka ustawa weszła w życie? Bo dotychczas ubezpieczenia zdrowotne, na życie i samochodowe były w większości firmach zależne od płci.

czytaj dalej ➤

Bieda niejedno ma imię

Czym jest bieda? Każdy z nas powie coś innego, gdyż dla każdego z nas bieda jest czymś innym. Również nie ma żadnej głównej definicji, ale przede wszystkim mówiąc o biedzie większość Polaków będzie myślała o rodzinach w których jest brak dostatecznych środków na podstawowe życie czyli jedzenie, ubrania, problemy z możliwością opłat.

czytaj dalej ➤

ZUS nie oszczędza nikogo!

Dlaczego każdy powinien sam myśleć o odkładaniu na przyszłą emeryturę? Bo ZUS nikogo nie oszczędza i każdy jest traktowany tak samo. Nie ważne czy jesteśmy lekarzami, prawnikami, aktorami czy też prowadzimy swoją własną działalność.

czytaj dalej ➤

Kierowco, bądź czujny!

Jedno zdarzenie może zmienić cały nasz dotychczasowy świat. Gdy wsiadamy do samochodu, to chcemy jednego – dojechać szczęśliwie do celu. 90% kierowców powie, że jeździ zgodnie z przepisami, ale co z resztą? Wystarczy jedna nieodpowiednia osoba na drodze i mamy wypadek.

czytaj dalej ➤

Dlaczego w Polsce rodzi się co raz mniej dzieci?

Człowiek jest istotą powołaną do rodzicielstwa. Przychodzi pewien etap w naszym życiu, kiedy chcielibyśmy mieć potomka. Patrząc na to co się dzieje w naszym kraju i za granicą większość rodzin decyduje się na jedno lub najwyżej dwójkę dzieci. Można powiedzieć, że odeszliśmy już od rodzin wielodzietnych.

czytaj dalej ➤

Dlaczego emerytury z ZUS-u są takie niskie?

Około 90% moich klientów zadaje mi jedno pytanie: Dlaczego emerytury z ZUS- u są takie niskie? Jedyne co mogę im powiedzieć, to to, że jeśli nadal będą liczyć tylko na świadczenie z ZUS-u to będą one nawet jeszcze niższe.

czytaj dalej ➤

Moje wrażenia po MDRT z 2012 roku

W tym roku po raz 8 miałem możliwość uczestniczyć w kongresie MDRT. Udział w takim dorocznym kongresie to nie tylko okazja do odwiedzenia USA czy Kanady, ale przede wszystkim to możliwość poznania Najlepszych z Najlepszych z całego świata.

czytaj dalej ➤

OFE – dziedzieczenie

W 2011 roku zmarło 144 tys osób, które swoje pieniądze miało w OFE. Ci co odkładali najdłużej, czyli przez 11 lat mogli zebrać nawet 30tys zł na swoim koncie II filaru. Razem kwota, która pozostała dla uposażonych od tych wszystkich zmarłych osób to aż 2 mld złotych.

czytaj dalej ➤

Początki kariery jako agenta ubezpieczeniowego

Jak wyglądały moje początki w sektorze usług finansowych i dlaczego zainteresowała mnie właśnie branża ubezpieczeń na życie.

czytaj dalej ➤
Kontakt Partnerzy Blog Oferta O mnie
Ryszard Zawadzki - Ubezpieczenia i Finanse